AUTUMN 2017 - FINALS

DIVISION 1

Premier Grade:
Semi Final 1:
       1 vs 2
Wed 7th June

Who Cares  10 vs Avengers 5             GINNINDERRA TAVERN

Highlights - 180 (x2) - Kaine Sheather.  15 Darter - Kaine Sheather

Who Cares through to the Grand Final on Wednesday 21st June

Semi Final 2:
       3 vs 4
Wed 7th June

Who Gives A 4 vs FUBAR 10               GINNINDERRA TAVERN

Highlights - 180 - John Griffiths

 

Winner to play Loser Semi Final 1 on Wednesday 14th June

Preliminary Final:
Wed 14th June

Avengers 10 vs FUBAR 4                      BELCONNEN BOWLING CLUB

Highlights - 180s - Mando Mennegazzo (x2), Joe Stockl (x2), Mike Granton.  160 peg out - Kaine Sheather.

Avengers through to the Grand Final on Tuesday 20th June

Grand Final:
Tuesday 20th June

Who Cares 4 vs Avengers 10    GINNINDERRA TAVERN

        

Highlights - 180 - Rob Waters, Kaine Sheather

                                    

PREMIER GRADE WINNERS
               AVENGERS
A Grade:
Semi Final 1:
       1 vs 2
Wed 7th June

Off Tap 4 vs Sharp As A Dart 10                          FRASER TAVERN

Highlights - 180 - Wayne Hafner

Sharp As A Dart through to the Grand Final on Wednesday 21st June

Semi Final 2:
       3 vs 4
Wed 7th June

Brand Man Darts 9 vs Dart Vaders 10               BELCONNEN BOWLING CLUB

Highlights - 180 - Adam Hanson (x2)

 

Winner to play Loser Semi Final 1 on Wednesday 14th June

Preliminary Final:
Wed 14th June

Off Tap 10 vs Dart Vaders 5                                  GINNINDERRA TAVERN

Highlights - 180s - Adam Hanson (x2), Jimmy Cheshire

Off Tap through to the Grand Final on Wednesday 21st June

Grand Final:
Wednesday 21st June

Sharp As A Dart 9 vs Off Tap 10      FRASER TAVERN

        

Highlights - 180 - Christy McNamara, Wayne Hafner

A GRADE WINNERS
         OFF TAP

DIVISION 2

B Grade:
Semi Final 1:
       1 vs 2
Wed 7th June

Fraser Lions 6 vs Misfits 8                                FRASER TAVERN

Highlights - 

Misfits through to the Grand Final on Wednesday 21st June

Semi Final 2:
       3 vs 4
Wed 7th June

Flight Club 0 vs Fraser Pigs 10                         PAGE TAVERN

Highlights - 

 

Fraser Pigs to play Loser Semi Final 1 on Wednesday 14th June

Preliminary Final:
Wed 14th June

Fraser Lions 7 vs Fraser Pigs 8                         FRASER TAVERN

Fraser Pigs through to the Grand Final on Wednesday 21st June

Grand Final:
Wednesday 21st June

Misfits 8 vs Fraser Pigs 5                FRASER TAVERN

        

Highlights -

B GRADE WINNERS
           MISFITS
C Grade:
Semi Final 1:
       1 vs 2
Wed 7th June

Kaleen 26'ers 10 vs Rogue One80 0              KALEEN BAR & BISTRO

Highlights -

Kaleen 26'ers through to the Grand Final on Wednesday 21st June

Semi Final 2:
       3 vs 4
Wed 7th June

Bandits 8 vs Dicky Darts 4                               FRASER TAVERN

Highlights -

 

Winner to play Loser Semi Final 1 on Wednesday 14th June

Preliminary Final:
Wed 14th June

Rogue One 80 6 vs Bandits 8                         BELCONNEN BOWLING CLUB

Bandits through to the Grand Final on Tuesday 20th June

Grand Final:
Tuesday 20th June

Kaleen 26'ers 8 vs Bandits 3        KALEEN BAR & BISTRO

        

Highlights - Nil

C GRADE WINNERS
  KALEEN 26'ERS

DIVISION 3

D Grade:
Semi Final 1:
       1 vs 2
Wed 7th June

Moby's Mongrels 8 vs Eagle Eyes 5                MOBY DICKS

Highlights - 180 - Lenny

Moby's Mongrels through to the Grand Final on Wednesday 21st June

Semi Final 2:
       3 vs 4
Wed 7th June

CHAD 8 vs Bullshooters 7                   BELCONNEN SOCCER CLUB

Highlights - 180 - Danny Clark

 

Winner to play Loser Semi Final 1 on Wednesday 14th June

Preliminary Final:
Wed 14th June

Eagle Eyes 3 vs CHAD 8                                   FRASER TAVERN

CHAD through to the Grand Final on Wednesday 21st June

Grand Final:
Wednesday 21st June

Moby's Mongrels 3 vs CHAD 8    MOBY DICKS TAVERN

        

Highlights - 19 & 21 Darter - Chris Hanson

D GRADE WINNERS
             CHAD
E Grade:
Semi Final 1:
       1 vs 2
Wed 7th June

Sith Happens 8 vs Sons of Anakin 5                    BELCONNEN BOWLING CLUB

Highlights -

Sith Happens through to the Grand Final on Wednesday 21st June

Semi Final 2:
       3 vs 4
Wed 7th June

Hand Solo 0 vs Projectile Mayhem 10                BELCONNEN BOWLING CLUB

     

Winner to play Loser Semi Final 1 on Wednesday 14th June

Preliminary Final:
Wed 14th June

Sons of Anakin 8 vs Projectile Mayhem 2          BELCONNEN BOWLING CLUB

Sons of Anakin through to the Grand Final on Wednesday 21st June

Grand Final:
Wednesday 21st June

Sith Happens 8 vs Sons of Anakin 2   BELCONNEN BOWLO

        

Highlights - 20 Darter - Scott "Chopper" Wiencke

E GRADE WINNERS
   SITH HAPPENS