AUTUMN 2019 - FINALS

DIVISION 1

Premier Grade:
Semi Final 1:
       1 vs 2
Wed 5th June

Who Cares 10 vs Who Gives A 3                               GINNINDERRA TAVERN

Highlights - Steve Sheffield 4x180, Ben Waters 2x180, Steve Cowie 180, Rob Waters 180.  Steve Cowie 124 peg out.  Judd Hoyle 111 peg out.

Winner through to the Grand Final on Wednesday 19th June

Semi Final 2:
       3 vs 4
Tue 4th June 7PM

Sharp As A Dart 10 vs Dart Vaders 9                       BELCONNEN  BOWLO

Highlights - Adam Hanson 2x180, Bryson Williams 180.  Adam Hanson 128 peg out.   Adam Hanson 11 darter, 15 darter.   Mando Mennegazzo 14 darter.

Sharp As A Dart to play Loser Semi 1 on Wednesday 12th June

Preliminary Final:
Wed 12th June

Who Gives A 9 vs Sharp As A Dart  10                       GINNINDERRA TAVERN

Highlights - Bull - 160 peg out.  Judd Hoyle 180, Mando Mennegazzo 180.

Winner through to the Grand Final on Wednesday 19th June

Grand Final:
Wed 19th June

Who Cares 9 vs Sharp As A Dart 10    GINNINDERRA TAVERN

        

Highlights - Danny Grassigli, Wayne Hafner, Pat Molloy, Taffy

      PREMIER WINNERS
      SHARP AS A DART!
A Grade:
Semi Final 1:
       1 vs 2
Wed 5th June

Off Tap 2 vs FUBAR 10                                    GINNINDERRA TAVERN 

Highlights - Paul Murta - 142 peg out

FUBAR through to the Grand Final on Wednesday 19th June

Semi Final 2:
       3 vs 4
Wed 5th June

Misfits 9 vs Choppers 10                                  MOBY DICKS TAVERN

Highlights - Shane Graham 180.

Winner to play Loser Semi 1 on Wednesday 12th June

Preliminary Final:
Wed 12th June

Off Tap 10 vs Choppers 8                                  GINNINDERRA TAVERN

Highlights - George Richardson 180, Mick Druett 180

Winner through to the Grand Final on Wednesday 19th June

Grand Final:
Wed 19th June

FUBAR 10 vs Off Tap 4                     BELCONNEN BOWLO

        

Highlights - Nil

A GRADE WINNERS
          FUBAR!

DIVISION 2

B Grade:
Semi Final 1:
       1 vs 2
Tue 4th June

Siren Seamen 8 vs Rogue One80 2                              SIREN BAR

Highlights - 

Siren Seamen through to the Grand Final on Wednesday 19th June

Semi Final 2:
       3 vs 4

Wookiees vs BYE                          

Wookiees to play Loser Semi Final 1 on Wednesday 12th June

Preliminary Final:
Wed 12th June

Rogue One80 5 vs Wookiees  8                                    BELCONNEN BOWLO

        

Winner through to the Grand Final on Wednesday 19th June

Grand Final:
Wed 19th June

Siren Seamen 8 vs Wookiees 2             SIREN BAR

        

Highlights - Ross Gorrell 180

B GRADE WINNERS
  SIREN SEAMAN!
C Grade:
Semi Final 1:
       1 vs 2
Wed 5th June

Outlaws WIN vs Lions (Forfeit)                            FORFEIT

Highlights -

Outlaws through to the Grand Final on Wednesday 19th June

Semi Final 2:
       3 vs 4

Hackers vs BYE                                            

Hackers to play Lions on Wednesday 12th June

Preliminary Final:
Wed 12th June

Lions (Forfeit) vs Hackers WIN                             FRASER TAVERN

Winner through to the Grand Final on Wednesday 19th June

Grand Final:
Wed 19th June

Outlaws 8 vs Hackers 1                        BELCONNEN BOWLO

        

Highlights - Nil

C GRADE WINNERS
        OUTLAWS!

DIVISION 3

D Grade:
Semi Final 1:
       1 vs 2
Mon 3rd June

Dartaholics 8 vs Moby's Mongrels 0                           SIREN BAR

Highlights - 

Dartaholics through to the Grand Final on Wednesday 19th June

Semi Final 2:
       3 vs 4

Sith Happens vs BYE                                           

Highlights -

Sith Happens to play Loser Semi 1 on Wednesday 12th June

Preliminary Final:
Wed 12th June

Moby's Mongrels 8 vs Sith Happens 7                       MOBY DICKS

 

Winner through to the Grand Final on Wednesday 27th June

Grand Final:
Wed 19th June

Dartaholics 8 vs Moby's Mongrels 2   BELCONNEN BOWLO

        

Highlights - Nil

              D GRADE WINNERS
 DARTAHOLICS ANONYMOUS!
E Grade:
Semi Final 1:
       1 vs 2
Tue 4th June 7PM

Bandits 7 vs Eagle Eyes 8                                         BELCONNEN BOWLO

Highlights - Victor Smiles 180

Eagle Eyes through to the Grand Final on Wednesday 19th June

Semi Final 2:
       3 vs 4

Dicky Darts vs BYE              

     

Dicky Darts to play Loser Semi 1 on Wednesday 12th June

Preliminary Final:
Wed 12th June

Bandits 5 vs Dicky Darts 8                                       BELCONNEN BOWLO

Highlights - Chris Bishop 180

Winner through to the Grand Final on Wednesday 19th June

Grand Final:
Wed 19th June

Eagle Eyes 9 vs Dicky Darts 1             FRASER TAVERN

        

Highlights -

    E GRADE WINNERS
         EAGLE EYES!